Vesbo Boru

.

 
 
                 
 
 
Sistemin diğerlerinden   en önemli üstünlüğü; % 100 sırdırmaz oluşudur. Vesbo boru ve fittingleri birbirleriyle füzyon kaynağıyla birleştirilir. Hammaddenin erime sıcaklığı 150-154 ºC arasında değişir. Boru ve fitting, kaynak makinesi kullanılarak 260 ºC'de eritirilir. Daha sonra boru ve fitting biraraya  getirilerek aynı anda birleşmeleri sağlanır.Malzemenin erimesi 10 sn. birleşmesi 30 sn.sürer. Vesbo boruları dişli parçalarla birleştirmek için montaja hazır metalli fittingler kullanılır. Metal parçaların malzemesi pirinçtir ve Cr-Ni kaplama  ile kromaj işlemi uygulanarak, metallerin korozyona karşı dirençli olmaları sağlanır. Montaj, diğer sistemlerden iki kat daha hızlıdır ve bu sayede işçilikten tasarruf sağlanır.
Borudan geçen büyük hızdaki su, gürültünün başlıca kaynağıdır ve Vesbo Boru bu gürültüyü önleyecek her türlü teknik özelliğe sahiptir. Suyun akış hızı için önerilen aralık, 3-4 m/s arasındadır. Vesbo boruda,bu sınırlar dahilinde, koç darbesi pozisyonunda dahi kesinlikle gürültü olmaz.
Borunun pürüzsüzlüğü içinde bakteri ve kireç tabakası oluşmasını önler. Boru ve fitting asla tıkanmaz. Vesbo boruda kireçlenmeden dolayı tıkanma olmayacağı için sıcak su iç dağılım hatları 20 x 1/2 olarak alınır.
PPR 80 borunun termal genleşmesi, galvaniz çeliğin   1/50'i ve bakırın 1/24'idir.
Yüzeyin pürüzsüzlüğüne bağlı olarak, basınç kaybı minimumdur (0.055 mmss).

DIN 52612'ye göre PPRC borunun ısıl iletkenliği 0.24 W/mK'dır ve sıcak su sistemleri için yalıtıma gerek yoktur.
Bize Yazin
Adiniz*
Email Adresiniz*
Telefon Numaraniz*
Baslik*
Mesajiniz*


.

 
Sitemizi bugün 4 kullanici ziyaret etmistir.